Záverečné práce

Viazanie záverečných prác

Viazanie záverečných prác do pevných dosiek sa realizuje na prevádzke Copycentra GP media počas otváracích hodín. Objednávky prijaté do 14:00 hodiny sa započítavajú do dňa odovzdania. Objednávky prijaté po 14:00 hodine sa započítavjú ako prijaté nasledujúci pracovný deň. 

Napríklad:
Zákazník č. 1 odošle objednávku prostredníctvom webového sídla alebo príde na prevádzku Copycentra GP media o 14:30 v pondelok a vyberie si sadzbu 3 dní. V taktom prípade bude mať záverečné práce pripravné na odovzdanie až v piatok po 14:00 hodine.

Zákazník č. 2 odošle objednávku prostredníctvom webového sídla alebo príde na prevádzku Copycentra GP media o 13:55 v pondelok a vyberie si sadzbu 3 dni. V takomto prípade bude mať záverečné práce pripravené na odovzdanie už vo štvrtok po 14:00 hodine

Spôsob viazania a razby záverečných prác

Záverečná práca sa viažie metódou stiahnutia kovovej lišty. Tento typ väzby je možné znovu otvoriť a stiahnuť bez výrazného poškodenia kovovej lišty. Maximálny objem strán bez prešitia knihárskou niťou je 130 strán. Pri väčšom objeme strán odporúčame prešitie knihárskou niťou. V prípade špecifických prác s objemom nad 400 strán odporúčame okrem prešitia strán knihárskou niťou aj prelepenie práce na presne vymerané tvrdé dosky (napr. kroniky). 

Razba záverečnej práce sa razí spôsobom hĺbkotlače a zlátením na jednu pevnú dosku. Text sa tlačí vždy jednotnou veľkosťou a typom písma.

Výber pevných dosiek

Ponúkame najširší farebný výber z pevných dosiek, ktoré si vyrábame ručne. Rozšírili sme ponuku na 16 rôznych knihárskych poťahov. Každým rokom aktualizujeme farebný výber pevných dosiek, podľa dopytu zákazníkov z minuloročnej sezóny. Poťahový materiál na pevných doskách objednávame priamo od výrobcu z Talianska. Nejedná sa o textilný vzhľad dosiek, ktoré ponúka väčšina firiem na Slovenskom trhu. 

Komplexnejšie služby

V prípade zákazníkov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici sledujeme smernicu o záverečných prácach a preto obaly záverečných prác sú vždy správne. Vieme poskytnúť diginálne zhotovenie záverečnej práce na prenosnom médiu (CD, DVD) aj s potlačou. Poskytujeme aj nalepenie vrecka na CD/DVD vo farbách poťahu pevných dosiek. Ďalej poskytujeme opravu záverečných prác ako je výmena listov obsahu práce a pod. Vieme zabezpečiť prepravu zhotovených záverečných prác kamkoľvek na Slovensku prostredníctvom kuriérskej spoločnosti DHL. Vieme vám poradiť a pomôcť pri častých chybách pri vytváraní dokumentu záverečnej práce (číslovanie strán, prevod do formátu .pdf, vkladanie zadania záverečnej práce a pod.).

Prístup k zákazníkom

Na trhu pôsobíme od septembra 2014 a každým rokom sa snažíme zdokonalovať techniky viazania a výroby pevných dosiek. Reklamácie vybavujeme ihneď a tak aby bol zákazník spokojný. Špecializujme sa express služby takže dokážeme vyrobiť vašu záverečná prácu do hodiny. Ak pri návrhu obalu nájdeme chyby ako sú preklepy, gramatické chyby konzultujeme s vami ich opravu. 

 

Objednávky a predobjednávky

Predobjednávky

Záverečné práce (obal pevných dosiek) si môžete objednať aj skôr, než máte záverečnú prácu dokončenú do tlačiteľnej podoby avšak len v prípade, ak viete pri objednávke upresniť rozsah práce (počet hárkov vo vnútri pevných dosiek). Táto podmienka sa vzťahuje len na záverečné práce do 130 strán. V takomto prípade vám vieme záverečné práce zvazať aj na počkanie (do 15 minút). Táto služba je spoplatnená sumou 6 €/ks (2-násobný príplatok v prípade maximálneho vyťaženia prevádzky).

Objednávky

Všetky objednávky (mimo expresných služieb) sa odovzdávajú vždy po 14:00 hodine v dohotnutom termíne. 

Objednávky v rámci expresnej výroby záverečnej práce sa vyrátava z reálneho času (napr. expresná služba 5 hodín prijatá o 15:20 bude pripravená na odovzdanie v tej istý deň o 20:20 v rámci otváracích hodín prevádzky).

Objednávku je možné uskutočniť on-line prostredníctvom objednávkového formuláru , cez facebook účet CopyCentrum Banská Bystrica alebo Copycentrum GP media, prípadne telefonicky na čísle +421 902 061 431 alebo osobne na prevádzke Copycentra GP media v Banskej Bystrici.

 

Milí zákaznicí chceme vás požiadať o trpezlivosť najmä počas odovzdávania záverečných prác z dôvodu väčšieho počtu zákazníkov na prevádzke a tým dlhšiej doby viazania záverečných prác. Odporúčame vám využiť možnosť zaslania obsahu záverečných prác e-mailom v dostatočnom predstihu. Napriek väčšiemu počtu zákaznikov sme vždy v priebehu dňa vybavili všetkých zákazníkov k ich spokojnosti. 

 

 

Cenník k službám výroby a viazania záverečných prác

 

Štandardná doba vyhotovenia

(1 až 5 dní)

 • Cena

  od 8 €

  Doba vyhotovenia

  do 5 dní

 • Cena

  od 9 €

  Doba vyhotovenia

  do 4 dní

 • Cena

  od 10 €

  Doba vyhotovenia

  do 3 dní

 • Cena

  od 12 €

  Doba vyhotovenia

  do 2 dní

 • Cena

  od 15 €

  Doba vyhotovenia

  do 24 hod

 Expresná doba vyhotovenia

(1 až 5 hodín)

 • Cena

  od 20 €

  Doba vyhotovenia

  do 5 hod

 • Cena

  od 25 €

  Doba vyhotovenia

  do 4 hod

 • Cena

  od 30 €

  Doba vyhotovenia

  do 3 hod

 • Cena

  od 35 €

  Doba vyhotovenia

  do 2 hod

 • Cena

  od 40 €

  Doba vyhotovenia

  do 1 hod

V cene je zahrnutá razba 4 riakov a za každý ďalší riadok sa účtuje 1,00 € príplatok. 

 

Doplnkové služby

 

1. Razba na chrbát + 3,00 €
2. Vrecko na CD/DVD (samolepiace, priesvitné, lepené na zadnú pevnú dosku záverečnej práce) + 1,50 €
3. Vrecko na CD/DVD (samolepiace vo farbe vybranej záverečnej práce, lepené na zadnú pevnú dosku záverečnej práce) + 2,00 €
4. Výroba etikety na CD/DVD aj s farebnou tlačou a logom vašej fakulty + 1,50 €
5. Napaľovanie CD v papierovom obale (CD + služba)
(* v prípade zákazníkov, ktorí si u nás nedali vyrábať záverečné práce)
+ 2,00 € / + 3,00 €*
6. Napaľovanie DVD v papierovom obale (DVD + služba)
(* v prípade zákazníkov, ktorí si u nás nedali vyrábať záverečné práce)
+ 2,70 € / + 3,70 €*
7. Prešitie obahu záverečnej práce knihárskou niťou (odporúča sa pri objeme nad 130 strán) + 3,00 €
8. Páska na prílohy + 0,90 €
9. Oprava záverečnej práce (vybranie obsahu, výmena strán, odobratie strán a pod.)
(* v prípade zákazníkov, ktorí si u nás nedali vyrábať záverečné práce alebo netlačili)
+  3,00 € / + 6,00 €*
10. Viazanie záverečných prác pri zadaní objednávky alebo na počkanie.
(* záleží od počtu ks väzby)
cena od 3,00 € / 6,00 €*
11. Možnosť tlače na 100g aj 120g polokriedový papier 0,06-0,07 € / 1 hárok A4
12. Možnosť zaslania vyhotovených záverečných prác kuriérskou spoločnosťou GLS (poplatok zahŕňa aj balné) + 6,50 € v rámci SR, zahraničie (info u predávajúceho)
13. Možnosť výroby dosiek formou potlače cez tlačiareň v prípade azbuky alebo iného fontu písma min. v počte 2 väzieb záverečných prác. Použité metalízové odtiene papiera. + 5,00 € k sadzbe
14. Možnosť výroby individuálnych dosiek v lamino poťahu, alebo potlačou metalízovaného efektu dosky (dajú sa použiť aj neobvyklé fonty a znaky, veľkosti, logá...) po uzavretej vzájomnej dohode. Ide o vysokolesklý efekt, na ktorý sa používajú zväčša pastelové farby + 5,00 € k sadzbe
(pri objednávke min.3ks)
15. Možnosť tlače príloh k prácam aj v atramentovej kvalite (rôzne kartičky, prezentácie aj mapy a pod.) 0,80 - 2,00€
(cena podľa rozmerov)

 

Všeobecné obchodné podmienky

 

Všeobecné obchodné podmienky (pre objednávku prostredníctvom webového sídla) 

Všeobecné obchodné podmienky (pre záverečné práce, doplnkový tovar a služby poskytované na prevádzke) 

Reklamačný poriadok (platný pre tovary a služby poskytované na prevádzke) 

Naše práce

Ako to nemá vyzerať

Metalízované dosky